Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30. Na Mszach świętych czytany jest list Metropolity nt. beatyfikacji sł. Bożego ks. Michała Rapacza. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych. Zespół regionalny „Mali Krzczonowianie” wystąpi dzisiaj z koncertem z okazji Dnia Matki. Odbędzie się on w naszym kościele po Mszy Świętej o 11.00. Zespól będzie również śpiewał na Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. 
 1. W liturgii Kościoła:
  - w środę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  - w czwartek, 30 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, porządek Mszy Świętych niedzielny, po Mszy o 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4. ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu i dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. Prosimy orkiestrę dętą OPS Krzczonów o grę. Strażaków prosimy o  zabezpieczenie trasy. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji. W oktawie Bożego Ciała procesja codziennie po Mszy o godz. 18.00.
  Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy obok kaplicy pogrzebowej - wierni z Zawadki, drugi przy figurze Matki Bożej - przygotuje rola poniżej kościoła - rola Wróble, trzeci przy Grobie Pańskim – przygotuje rola z Zarzecza -  rola Proszki i czwarty przy Golgocie - rola powyżej kościoła – rola Proszkowce.
  - w piątek,  święto Nawiedzenia NMP,
  - w sobotę, 1 sobota miesiąca, rano po Mszy Św. litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Różę św. Matki Teresy z Kalkuty i bł. ks. Jerzego Popiełuszki,
  - w przyszłą niedzielę 1. Niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa. 
 1. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00. 
 1. W przyszła niedzielę na Mszy o 11.00 będziemy gościć w naszej parafii ks Stanisława Filipka, pallotyna, naszego rodaka pracującego na misjach w Burkina Faso. Ks. Stanisławowi będzie towarzyszył przedstawiciel Jego parafii. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na powstające w Burkina Faso sanktuarium Bożego miłosierdzia. 
 1. Z naszego Kościoła została zabrana sięgająca do sklepienia kościoła, palma wielkanocna. Jest to ostateczny znak, że mamy już okres zwykły w liturgii. Parafia bardzo dziękuje osobom, które co roku przygotowują i przynoszą do kościoła palmę. Bóg zapłać. 
 1. W sobotę, 1 czerwca parafia planuje podjęcie prac związanych z dalszym nasadzeniem skarpy przy kościele. Zapraszam wszystkich parafian chcących włączyć się w ta pracę do przyjścia w przyszła sobotę od 8.30. 
 1. W przyszła sobotę o godz. 14.00 Msza Święta w Zawadce w kaplicy na Jaworzynach z prośbą o urodzaje dla mieszkańców. 
 1. Grupa o. Pio zaprasza na XXI Ogólnopolskie czuwanie Grup Modlitwy o. Pio w Krakowie Łagiewnikach w dniu 15 czerwca br. Zapisy w zakrystii. 
 1. Wójt gminy Tokarnia oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego serdecznie zapraszają na XV akcję Odkryj Beskid Wyspowy. W niedzielę 2 czerwca rozpoczynamy wędrowanie od Urbaniej Góry. Zbiórka przed Urzędem Gminy w Tokarni o godz. 9-tej. Następnie wyjście na Urbanią Górę, gdzie o godz.11-tej zostanie odprawiona Msza Święta. Na zakończenie mały poczęstunek dla wszystkich wędrowców przygotowany przez Tokarzanki i Więcierżanki. 
 1. 11 czerwca br. wyrusza parafialna pielgrzymka do Lourdes. Wyjazd autobusu z pielgrzymami we wtorek 11 czerwca o godz. 4.50 z parkingu przy Figurze Matki Bożej. 
 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o numerach: 22, 298, 316, 532, 637, 584 i 518. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 23, 333, 359, 713, 605, 621, 638 i 763. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cytaty

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.